0 Comments
Share This

Inspiracje – mieszkanie cz.1

Po długich negocjacjach małżeńskich i wysłuchaniu opinii bliskich (tylko po to, żeby się z nimi nie zgodzić) zdecydowaliśmy połączyć kuchnię z salonem nieświętym węzłem wnętrzarskim. Do metamorfozy zostały dwa tygodnie a my wciąż nie mamy gotowego planu działania. Mąż Tomasz, jako prawdziwy przedstawiciel krzyżówki gatunków inżyniera z programistą, dwoi się i troi szukając rozsądnych rozwiązań. Jego rozważna natura i ciekawość świata połączona z wewnętrznym przekonaniem o konieczności zebrania jak największej liczby danych, nakazuje mu oglądać „10 sposobów na rozwalenie ściany”. Nierozwiązanym zmartwieniem pozostaje kolejność prac: wyburzenie ścian, cyklinowanie parkietu, malowanie ścian, czyli co, jak i kiedy.

Ja, jak to ja, skoro temat demolki mam w jednym paluszku – poświęciłam się przyjemniejszym kwestiom. Jestem oczarowana stylem industrialnym, rustykalnym i elementami modern farmhouse, i postanowiłam, że wyciągnę z każdego to, co najbardziej pasuje do nas. Część decyzji remontowo – dekoracyjnych już za nami: meble do kuchni i gres na podłogę do części kuchennej a także sofę i stół jadalny, zobaczcie:

meble salon
Meble salon z Belbazaar

Jednak przed nami jeszcze długa droga do końca. Wciąż poszukuję inspiracji na zagospodarowanie reszty przestrzeni i dodatki, głównie na Pintereście. Poniżej wklejam to, co najbardziej przypadło mi do gustu. Inspiracje ogólne:

pinterest inspiracje
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/514043744948487101/
inspiracje
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/514043744948487086/
inspiracje
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/514043744948487079/
inspiracje
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/514043744948487083/

Ciekawe oświetlenie stołu jadalnego lub wyspy.

inspiracje
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/344032859018478832/

Świetny pomysł na warzywniak:

inspiracje
Źródło: http://uploads.decorfacil.com/2015/06/imagem-2218.jpg
inspiracje
Źródło: www.pinterest.com

Jeden z nich będzie mój! Zupełnie nie mogę się zdecydować który. Może oba? Ciekawe co na to mój minimalistyczny Tomek?

Świetny kącik kawowy i zapierający dech w piersiach widok z okna. Kto ma okna od sufitu do podłogi koniecznie powinien pomyśleć o podobnym wykorzystaniu ich potencjału.

inspiracje
Źródło: http://residencestyle.com

Ciekawa, designerska lampa i biokominek w tle. Ostatnie lata to miłość do białych ścian a teraz (znowu, po bardzo długim czasie) mam coraz większą ochotę na jedną, bardziej odważną ścianę.

inspiracje
Źródło: http://residencestyle.com

Albo mniej odważną:

inspiracje
Źródło: http://thedesignwalker.it

Jeśli nic się nie zmieni, lampy będą identyczne jak na poniższym zdjęciu, tylko w kolorze smoły.

inspircja
Źródło: http://thedesignwalker.it
inspiracje
Źródło: http://thedesignwalker.it

A może takie lampy?

inspiracje
Źródło: http://thedesignwalker.it

Więcej inspiracji znajdziecie na moim Pintereście, na który serdecznie zapraszam! A może ktoś ma za sobą metamorfozę mieszkania właśnie w kierunku industrialnym, rustykalnym lub modern farmhouse i chce się podzielić swoimi wrażeniami? Co sądzicie o takich wnętrzach? Gdzie szukac pasujących dodatków? Mnie wydają się one bardzo przytulne i pełne ciepła ogniska domowego. Sprzyjające wieczorom z lampką czerwonego wina, z nogami pod ciepłym kocem i ciepłym kotem na kolanach. Och, nie mogę się doczekać efektu końcowego, jestem taka podekscytowana!

RELATED ARTICLES