life cocktail zacznij

Witaj! Nazywam się Agnieszka Rudzka i jestem entuzjastką holistycznego podejścia do życia, naturalnej pielęgnacji oraz zdrowego odżywiania. Jednak nie zawsze tak było…

Jeszcze 15 lat temu nie wiedziałam zupełnie nic o tym jak działa mój organizm, jak wpływa na niego to, co jem, to jak żyję oraz ludzie, z którymi spędzam najwięcej czasu. Myślę, że swoją ówczesną wiedzą i podejściem do życia nie odbiegałam od statystycznej kobiety w moim wieku. Intuicyjnie wyczuwałam, że pewne rzeczy i ludzie mi szkodzą, ale zazwyczaj nic z tym nie robiłam. Nie ufałam swojej intuicji. Działałam, kiedy już nie miałam wyjścia, niestety – zazwyczaj po omacku.

A potem zaczęła się lawina problemów, właściwie na wszystkich gruntach: zdrowotnym, zawodowym, emocjonalnym. I szukanie odpowiedzi na pytania: jak je rozwiązać, dlaczego się pojawiły i jak ich unikać. Tak mniej więcej wyglądał początek mojej drogi z filozofią holistycznego podejścia do życia i zdrowia.

Life Cocktail to kwintesencja holistycznego podejścia – filozofii, według której staram się żyć od kilku lat.

Wprowadzałam ją w swoje życie dość długo, małymi kroczkami, czasami w bólach (dosłownie i w przenośni). Blog Life Cocktail to holistyczny przewodnik dla kobiet i mężczyzn świadomych potężnego wpływu ciała, umysłu i emocji na nasz stan zdrowia. Dla ludzi ciekawych świata, otwartych, dążących do harmonii w swoim życiu, potrafiących czerpać z czyjegoś doświadczenia a także szukających inspiracji.

Dzielę się tutaj moimi sprawdzonymi sposobami na różne problemy, moimi wypracowanymi metodami, moją wersją holistycznego podejścia. Nie oznacza to, że wszystko o czym piszę, to jedyna słuszna droga. To, co jest dobre dla mnie, albo moich bliskich – może być też dobre dla ciebie, jednak nie jest uniwersalne. Korzystaj z treści bloga, patrząc na to jako na inspirację. Testuj ze mną różne rzeczy, kwestionuj moje podejście, podziel się ze mną swoim doświadczeniem i wskazówkami.

Na blogu piszę o:
  • filozofii holistycznego podejścia do życia i zdrowia, o równowadze i harmonii,
  • relacjach międzyludzkich i o tym jak ludzie oddziałują na nasze życie,
  • odżywianiu i jego negatywnym lub pozytywnym wpływie na nasz organizm,
  • jak pracować nad sobą, rozwijać się i „rozrywać” oraz jak odróżnić jedno od drugiego,
  • przepisy na zdrowe, niskokaloryczne i naturalne posiłki,
  • recenzje naturalnych kosmetyków dla ciała i domu.

Wszystkich entuzjastów holistycznego podejścia oraz zdrowego odżywiania, zapraszam również do działu Pracownia Life Cocktail. Znajdziecie tam przepisy na moje ulubione pasty do chleba, chleby i przetwory oraz sprawdzone receptury na moje ulubione, naturalne kosmetyki, które od lat wykonuję sama, w zaciszu domowym.