lifecocktail o lifecocktail

Lifecocktail wpisuje się w konwencję blogów poradnikowo-rozrywkowych, przy czym, jego motywem przewodnim są relacje międzyludzkie i metody komunikacji.

Znajdziesz tu tajemną recepturę na to, jak nie utknąć w życiu z etykietką „Bylejakość” przypiętą do codzienności, przyjaźni, pracy i wreszcie – miłości.


ja

No, dobrze. Teraz pokażę Ci o czym już teraz możesz przeczytać na Lifecocktail. Wszystkie słowa o kolorze niebieskim są odnośnikami do konkretnych tekstów i możesz z tego miejsca od razu do nich przeskoczyć.

Głównym tematem, jaki biorę pod lupę jest oczywiście wątek relacji międzyludzkich. Bez owijania w bawełnę, piszę w jaki sposób poradzić sobie z rolami społecznymi i nie zwariować. Ostrzegam przed szantażystami emocjonalnymi. Wyjaśniam schematy ich manipulacji a potem pokazuję jak się przed nimi skutecznie obronić. Pogadamy sobie o ludziach wokół nas: co w nich lubimy a czego nie i jak ich nie pozabijać.

Przeczytasz o asertywności w życiu zawodowym. Zyskasz wiedzę jak postępować, żeby nie dać sobie wejść na głowę w pracy lub kiedy należy ją rzucić. Opowiadam też o moich sposobach na połączenie (a może rozłączenie) życia rodzinnego od zawodowego, tak aby móc współpracować z partnerem, bez uszczerbku dla związku. Przeprowadzę Cię przez trudny wątek relacji damsko-męskich. Dowiesz się w jaki sposób mądrze wybrać partnera, jak nieustannie rozwijać oraz dbać o relację, która cię uszczęśliwia. Wyjaśnię jak uniknąć rozwodu w pierwszych latach małżeństwa i powiem Ci, kiedy jednak się na niego zdecydować (oraz jak się z tym ogarnąć). Dzięki tej wiedzy Twoje związki już nigdy nie będą skomplikowane.

Na koniec zostawiam najlepsze. Oprócz cięższych tematów, co jakiś czas dzielę się swoimi ulubionymi sposobami na spędzenie wolnego czasu, oswojenie nawet komercyjnych świąt i uszczęśliwienie siebie lub kogoś bliskiego. Od czasu do czasu, zdarzy mi się także, typowo po swojemu, skomentować aktualną rzeczywistość. To oczywiście jedynie niektóre z tematów o jakich do tej pory napisałam. Mam nadzieję, że będziesz częstym gościem a nawet zostaniesz ze mną na dłużej. Możesz też dołączyć do mnie na Facebooku, Instagramie, Pintereście i Twitterze (kliknij w ikonki powyżej). Zapraszam i do zobaczenia wkrótce.