0 Comments
Share This

Jak zatopić się w jesiennym klimacie, czyli 3 sposoby na spędzenie czasu jesienią

Jesień tego roku nas nie rozpieszcza. A jednak, zarówno we wrześniu, jak i w październiku, można było cieszyć się ciepłymi, prawdziwie złotymi dniami. Mam nadzieję, że listopad będzie podobnie hojny, co ostatni tydzień mojego ulubionego miesiąca. Czego oczywiście życzę sobie i Wam. A poniżej przedstawiam 3 propozycje na spędzenie dnia, w iście jesiennym klimacie.

Propozycja 1: Ogród Botaniczny PAN w Powsinie

Ogród Botaniczny Polskiej Akademii Nauk, Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej mieści się przy ulicy Prawdziwka 2, w Powsinie, tuż pod Warszawą. Jest dostępny dla zwiedzających codziennie od 10:00 do 18:00. Wstęp nie jest darmowy, koszt biletu normalnego to 10 zł, ulgowy – 8 zł, przy czym aktualnie trwa promocja, odpowiednio 8 zł i 5 zł. Są też promocje dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Parking kosztuje 7 zł a w dni robocze jest bezpłatny. Bezpośrednio przy ogrodzie jest także przystanek ZTM. Polecam wam stronę ogrodu, gdzie możecie przed planowaną wizytą sprawdzić aktualną dostępność i cennik.

Propozycja nr 2: Twierdza Modlin

Turyści indywidualni mogą zwiedzać okolice Twierdzy Modlin samodzielnie, bezpłatnie. Jednak wiąże się to ze sporymi ograniczeniami. Na pewno nie zajrzymy ani do wnętrza twierdzy, ani do budynków mieszczących się obok. Istnieje możliwość umówienia się z przewodnikiem, dająca dużo więcej możliwości. Zapisy i aktualny cennik na stronie Twierdzy Modlin

Propozycja nr 3: Wieczór z gorącą herbatą i książką

A wieczorem najlepiej zaparzyć ulubioną herbatę, ewentualnie zrobić grzane wino i delektować się ostatnimi jesiennymi chwilami, zanurzając się w ulubionej książce.